MENU

       

Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

 1. Korzystaj z zapory sieciowej
 2. Używaj zapory sieciowej (firewall), która pomaga chronić komputer przed atakami z sieci, oprogramowania antywirusowego oraz regularnie aktualizuj swój system operacyjny i przeglądarkę internetową.
 3. Uważaj na wiadomości email
 4. Nie otwieraj wiadomości e-mail od nieznanych nadawców. Nie na te, w których umieszczona jest prośba o podanie Twoich danych osobowych lub kodów dostępu. Zgłaszaj nam wszystkie takie przypadki.
 5. Nie ujawniaj poufnych informacji
 6. Nie ujawniaj nikomu numerów kart, nazw użytkownika (tzw. loginów) i kodów (haseł) dostępu oraz ich nie zapisuj. Jeśli już musisz zapisać takie informacje to zrób to w formie zaszyfrowanej uniemożliwiającej odczytanie ich innym osobom.
 7. Nie zapisuj haseł
 8. Nie zapisuj haseł Nie przechowuj kodów dostępu w plikach zapisanych w Twoim komputerze.
 9. Weryfikuj poprawność transakcji dzięki SMS
 10. W przypadku korzystania z usług SMS zawsze sprawdzaj, czy końcówka numeru konta odbiorcy przelewu zgadza się z końcówką numeru konta zawartą w SMS-ie aktywującym odbiorcę.
 11. Silne hasło
 12. Pamiętaj, aby Twoje hasła i kody dostępu były trudne do odgadnięcia (np. nie używaj daty urodzin) i zmieniaj je regularnie.
 13. Podejrzane linki i załączniki
 14. Nie otwieraj podejrzanych linków i załączników w otrzymanych wiadomościach e-mail, SMS i MMS.
 15. Podejrzenie skompromitowania danych do logowania
 16. W przypadku podejrzenia utraty lub przejęcia Twoich danych do logowania prosimy o niezwłoczny kontakt z Bankiem poprzez Infolinię (+48) 95 7284 224, w celu zablokowania konta.

ZŁÓŻ REKLAMACJĘ