Banki Spółdzielcze SGB będą jednymi z pierwszych w Polsce, które udostępniają swoim klientom Xiaomi Pay– zbliżeniowe płatności mobilne z wykorzystaniem opaski Mi Smart Band 6. Już teraz klienci Banków Spółdzielczych SGB posiadający kartę MasterCard oraz urządzenie Xiaomi mogą korzystać z tego rozwiązania.

– Wszystkie testy przebiegły pomyślnie i jesteśmy gotowi do udostępnienia tej usługi dla naszych klientów – mówi Artur Józefowski, dyrektor Biura Bankowości Mobilnej i Internetowej SGB-Banku SA. – To kolejny element naszej strategii cyfrowej transformacji, dzięki której klienci Banków Spółdzielczych mogą korzystać z kompletu płatności mobilnych.

Xiaomi właśnie wprowadziło na polski rynek opaskę Mi Smart Band 6, która jest jednym z najtańszych tego typu urządzeń w kraju.

Płatność Xiaomi Pay jest dostępna dla użytkowników kart MasterCard. Jej instalacja będzie bardzo prosta – w jednym ze sklepów z aplikacjami (App Store lub Google Play) należy pobrać aplikację MiFit, zainstalować ją, a następnie sparować z opaską. Po podaniu danych karty płatniczej i potwierdzeniu tej operacji przy pomocy SMS, będzie można dokonywać transakcji płacąc opaską po zbliżeniu jej do terminala płatniczego.

Xiaomi Pay to kolejna w Bankach Spółdzielczych SGB forma płatności z użyciem portfeli cyfrowych: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitibit Pay i BLIK. Po wprowadzeniu do swojej aplikacji SGB Mobile możliwości zakładania konta bankowego na selfie, SGB pracuje równolegle nad kolejnymi funkcjonalnościami, w tym usługą kredytu online.