Bank spółdzielczy – jedna z prawnych form działalności banku, którą (obok spółki akcyjnej i przedsiębiorstwa państwowego) przewiduje polskie prawo bankowe.Obecnie na świecie funkcjonuje wiele takich banków, zrzeszonych w Międzynarodowym Zrzeszeniu Banków Spółdzielczych (CIBP) z siedzibą w Brukseli.

Gwarantem bezpieczeństwa w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Gorzowie Wielkopolskim jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wielkopolskim może działac na terenie całego kraju.

Dlaczego warto wybrać Bank Spółdzielczy:

– jedyny w 100 % polski Bank,
– nowoczesny Bank z 70-letnim doświadczeniem,
– jako jedyny posiada Centralę w Gorzowie Wielkopolskim

Historia:

Akt założycielski został podpisany 5 maja 1950 r. , umożliwiał Gminnej Kasie Spółdzielczej deponowanie oszczędności, a także udzielanie pożyczek osobom fizycznym, rzemieślnikom i rolnikom. Bank był wtedy jedną z niewielu instytucji finansowych w Gorzowie Wielkopolskim Atutem okazał się budynek, w którym już przed wojną mieścił się bank. Pierwsi klienci: rolnicy, rzemieślnicy i drobni przedsiębiorcy związali się z Bankiem na dobre i złe. Wielu z ich następców współpracuje z nami do dziś.


Po ustrojowych przemianach 1989 r. Bank rozwinął swoją działalność. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął trwającą do dziś współpracę z instytucjami samorządowymi, takimi jak urzędy gmin w Deszcznie, Lubiszynie i Kłodawie oraz jednostkami budżetowymi.