Koszykarki ENEA AZS AJP Gorzów w finale mistrzostw Polski pokonały ENEA AZS Poznań 54:49, a MVP turnieju finałowego została wybrana Joanna Kobylińska. W najlepszej piątce turnieju znalazła się Aleksandra Kuczyńska, a najlepszą zawodniczką naszego zespołu wybrana została Martyna Kurkowiak!

To był mecz godny finału – częste zwroty akcji i emocje do samego końca. Akademiczki nie najlepiej otworzyły decydujący o złotym medalu mecz turnieju, ale swoją konsekwentną grą odrobiły straty i na pięć minut przed końcową syreną po punktach spod kosza Eweliny Śmiałek doprowadziły do remisu. Kilka sekund nie minęło, a po trafieniu zza linii 6,75 Kobylińskiej i kolejnych punktach Śmiałek gorzowianki prowadziły już pięcioma punktami. Nerwowe ostatnie minuty w których więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trenerów Kopaczewskiego i Duchnowskiego i to one świętują teraz mistrzostwo Polski U18!