W ubiegły piątek Filharmonia Gorzowska stała się miejscem ważnym nie tylko dla miłośników muzyki, ale także dla liderów gorzowskiego biznesu. Właśnie tam miała miejsce gala wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta, znanych jako „Nawigatory MOF GW”. Wśród docenionych firm znalazł się również Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wielkopolskim, który został laureatem w kategorii – Mecenas Sportu.

„To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że działania, które podejmujemy na rzecz lokalnej społeczności, nie przechodzą niezauważone”, podkreślił Prezes Banku, Paweł Kowalczyk. „Nagroda Nawigatora Biznesu w kategorii Mecenas Sportu, to nie tylko wyróżnienie dla naszego Banku, ale przede wszystkim dowód uznania dla naszej misji i działań na rzecz popularyzacji aktywnego trybu życia wśród gorzowian. Dzięki naszemu wsparciu, już ponad tysiąc dzieci z Gorzowa i okolic może rozwijać swoje talenty i umiejętności w sekcjach dziecięcych i juniorskich wspieranych przez nas klubów”.

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, Jacek Wójcicki, podkreślił podczas gali znaczenie przedsiębiorców dla rozwoju miasta: „To wielka przyjemność i zaszczyt móc poznać tych, którzy swoją ciężką pracą udowadniają, że warto. Warto walczyć o biznes, spełniać swoje marzenia i realizować dzięki temu także cele społeczne.”

Konkurs „Nawigator Biznesu MOF GW” jest inicjatywą mającą na celu wyróżnienie przedsiębiorców działających na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego, którzy szczególnie wyróżniają się swoimi działaniami inwestycyjnymi, innowacyjnością oraz dbałością o środowisko. Istnieje od 2018 roku i każdego roku cieszy się coraz większym uznaniem wśród lokalnych biznesmenów.

fot. Łukasz Kulczyński